Co se povedlo?

Děkujeme

Díky za velkou účast na rodičovské brigádě na nově vznikající školní zahradě. Udělali jsme společně velký kus práce!

Zelené oázy

Získali jsme grant z programu Zelené oázy na podporu vzniku přírodní zahrady u školy. Náš projekt jsme nazvali Motýlí zahrada.

Žáci se od začátku podíleli na celkové vizi a spolupracovali na návrhu prostoru se zahradní architektkou. Jedním z dílčích cílů je zvolit skladbu nově vysázených keřů tak, aby přitahovaly velké množství motýlů, které by děti mohly pozorovat a prakticky se učit o jejich významu a fungování v přírodním systému, proto název "Motýlí zahrada". Zahrada bude mít pozitivní vliv pro zvýšení biodiverzity, zejména výsadbou rostlin vhodných pro hmyz a ptáky, vytvořením pítek a různých typů úkrytů pro drobné živočichy.
S Motýlí zahradou vznikne přímo u školy přírodně zajímavé místo pro badatelskou výuku, pozorování změn v přírodě, místo pro aktivní učení i pro odpočinek během výuky a po ní, kdy mohou děti s rodiči, prarodiči nebo kamarády zahradu navštívit. Děti budou mít prostor pro vlastní pěstitelské experimenty – zeleninové a kvetoucí ostrůvky, vyvýšené záhony apod.

Jsme malotřídní škola, nemáme dostatečný personál, abychom celý projekt zvládli sami, proto počítáme s podporou rodin našich žáků a ze strany obce a místních spolků. Chceme podpořit dialog a spolupráci mezi generacemi a vytvořit společně místo pro setkávání široké veřejnosti.

Certifikát Férové školy

Získali jsme certifikát Férové školy!
Evaluační zpráva je  v příloze.

Pythagoriáda

V lednu jsme si v 5. třídě vyzkoušeli Pythagoriádu. Jen o bod utekl postup do dalšího kola.

Podpora společného vzdělávání

bližší info v přílozebližší info v příloze

Výtvarná soutěž Městské knihovny v Tišnově - výsledky:
společná práce dětí z MŠ Olší obsadila 3. místo!

Získání certifikátu Ekoučitel

Získání certifikátu EkoučitelTento rok jsme se ve škole více zaměřili na ekologickou výchovu a osvětu. Zapojili jsme se do projektu Recyklohraní a Tonda Obal a právě v rámci Recyklohraní se nám podařilo získat certifikát Ekoučitele roku 2018/2019.
Žáci naší školy se během října účastnili Logické olympiády.

V období letních prázdnin, tj. od 4.7. do 31.8. 2022, bude MŠ uzavřena.
Přejeme Vám krásně prožité léto a na všechny děti i rodiče se budeme opět těšit ve čtvrtek 1.9.2022☺️

ÚHRADA POPLATKŮ ZA ŠD

Termíny úhrady:
500 Kč za 1. pololetí do konce září.
500 Kč za 2. pololetí do konce ledna.
Domů - Základní škola a Mateřská škola Olší

Created by © 2013 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy